شرح خبر

معرفی خودرو های عضله ای

1393/11/04 05:43*آرشیو*

در اواخر سال گذشته، کمپانی فورد اقدام به انتشار مشخصات طراحی خودروی 2015 Mustang خود نمود. اکنون این خودروساز به معرفی قطعات و مشخصات قرار گرفته در زیر کابین بدنه‌ی به روز شده‌ی موستانگ پرداخته که دربردارنده‌ی موتورهای قدرتمندتر V6 و V8 در کنار موتور جدید اکوبوست است که بنا به اعلام این کمپانی، بهترین تراکم قدرت تا به حال ارائه شده از یک موتور فورد را فراهم می‌کند.

موتور پایه‌ی قرار گرفته در موستانگ 2015، طبیعتا یک موتور شش سیلندر 300 اسب‌بخار (232kW) می‌باشد، اگرچه پرچم‌دار بخش موتورهای این خودرو را باید موتور پنج لیتری هشت سیلندر آن با قدرت خروجی 435 اسب‌بخار (324kW) و گشتاور 542 نیوتن‌متر دانست. موتور V8 از مزیت داشتن مجرای مکش و سوپاپ‌های اگزوز بزرگ‌تر برخوردار است و طبق اعلام فورد، میل‌بادامک مصنوعی این سیستم به منظور کارکرد بهتر موتور در تعداد دورهای بالا، دوباره تنظیم شده است.

در حالی که موتور هشت سیلندر همانطور که اشاره شد در راس آپشن‌های موتور موستانگ قرار دارد، اما موتور توربوشارژ و چهارسیلندر اکوبوست، نیز ویژگی مهمی در این نسل از خودرو به شمار می‌رود. این موتور 2.3 لیتری که به طور خاص برای موستانگ طراحی شده، دربردارنده‌ی سیستم تزریق مستقیم و دو زمان‌بندی میل‌بادامک مختلف مستقل است و قدرت 310 اسب‌بخار (231kW) و گشتاور 433 نیوتن‌متر را برای موستانگ جدید فراهم می‌آورد. طبق ادعای فورد، این میزان قدرت بهترین تراکم قدرتی بوده که تا به حال از موتورهای این کمپانی عرضه شده، به طوری که این موتور به ازای هر لیتر خود 135 اسب‌بخار انرژی و بیش از 188 نیوتن‌متر گشتاور را فراهم می‌کند. این موتور همچنین به منظور ایستادگی در برابر فشارهای اضافی، مقاوم شده است.

هر سه موتور اشاره شده با سیستم گیربکس دستی شش سرعته‌ی Getrag یا گیربکس اتوماتیک شش سرعته‌ی SelectShift فورد همراه می‌باشند. سیستم دستی این خودرو نسبت به گیربکس قدیمی‌تر موجود در موستانگ قبل، با توجه به اعمال تغییرات و بازطراحی در اتصالات دنده‌ها، بسیار دقیق‌تر شده، در این سیستم اهرم تعویض دنده نیز در مکانی نزدیک‌تر به راننده قرار دارد.

فروش موستانگ جدید از اواخر همین ماه در کشور امریکا آغاز خواهد شد.

نظرات
نام :
ایمیل :
کشور
شهر :
متن :